Chirurgia drzew – wycinka drzew, pielęgnacja roślin


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/twojogrodnik.com/public_html/wp-content/plugins/ml-slider/inc/metaslider.imagehelper.class.php on line 189

Dbanie o ogród to nie tylko strzyżenie trawnika, grabienie liści i wywożenie ich. To także szereg cięć, przycinanie, a takie pozostałe czynności pielęgnacyjne drzew. Aby jednak wykonać prawidłowe prace chirurgiczne na naszych roślinach, należy wiedzieć, kiedy się je wykonuje, a także w jaki sposób.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdy wie, jak powinno się dbać o rośliny ogrodowe, dlatego też naszym klientom z Warszawy proponujemy usługi w zakresie przycinania gałązek i wycinania drzew.

Specjalistyczne usługi pielęgnacji drzew i innych roślin

Jako profesjonalni ogrodnicy, którzy od lat świadczą prace ogrodnicze na wysokim poziomie, możemy zaproponować naszym klientom specjalistyczne usługi dbania o rośliny ogrodowe. W zakresie chirurgii drzewek dokonujemy wszelkich niezbędnych czynności, dzięki którym nawet stare drzewa odzyskają swój efektowny wygląd. Cięcie gałęzi jest szczególnie ważne w przypadku roślin owocowych, które – jeśli zostaną zaniedbane – mogą zdziczeć, tym samym może nastąpić zanik owoców lub ich walorów smakowych. Przycinanie gałązek jest też ważne z punktu widzenia estetyki – zapuszczona tuja nie będzie wyglądała tak efektownie, jak ta, która jest odpowiednio cięta i profilowana.

Proponowana przez nas chirurgia roślin przywróci zatem odpowiedni wygląd każdego iglaka czy drzewka liściastego, które stoi na Państwa posesji. W Warszawie zajmujemy się także bardziej skomplikowanymi usługami jak wycinanie. Nierzadko czynność ta wymaga specjalistycznego sprzętu, gdyż wysokie drzewo powinno być ścinane stopniowo – po pierwsze, by nie uszkodzić niczego w koło, po drugie, by nikomu nie zagrozić.

Skorzystaj z najlepszych usług przycinania roślin w Warszawie

Pielęgnacja roślin, także drzew, jest niezwykle ważna. Cięcie gałęzi pozwala nie tylko nadać kształt koronie rośliny, ale także ją wyprofilować, by w przyszłości rosła w pożądany sposób. Niekiedy jednak nie da się uratować rośliny lub też po prostu rośnie ona nie tam, gdzie chcielibyśmy. Wówczas trzeba przeprowadzić umiejętne wycinanie.

  • Wynajem rębaka